hasan.coskun@sistemtelekom.com.tr

0 222 202 00 66 / 0222 202 00 66

ÜRÜN DETAYI
ZyXEL Wireless Optimizer
Kategori
Kablosuz Yerel Alan Ağı Erişim Noktaları ve Kontrolörleri
Marka
ZyXEL
Ürün Kodu
ZWO
Ürün Detay

 

İş Ağınızın planlamasını, plana göre yerleştirilmesini ve yönetimini kolaylaştırın

ZyXEL Wireless Optimizer kablosuz ağları planlamadan ağ performansını izlemeye kadar pek çok kolaylığı sağlayan pratik, verimli ve kullanımı kolay bir araçtır. ZyXEL Wireless Optimizer’ın üç ana fonksiyonu; AP planlama, kapsama alanı taraması ve sağlıklı kablosuz yönetimdir. ZyXEL Wireless Optimizer, sahaya yerleştirilmiş AP’lerden ve NXC2500 WLAN yönetici cihazından ek sensörler veya yerel sunucular gerektirecek maliyetli bir saha araştırmalarına gerek duymadan RF sinyallerini kullanarak ve bilgi toplayarak kapsama alanı haritaları oluşturur.  

 

ZWO mevcut performansı göstermek için ağ performansını kablosuz ağ haritasında görsel olarak sunmaktadır. ZyXEL Wireless Optimizer’dan sağlanan RF kapsama alanı ve sağlıklı verinin avantajıyla, ağ yöneticileri hizmet kalitesini geliştirmek ve kablosuz ağını optimize etmek için ağ problemleri üzerinde hızlıca çözüm arayabileceklerdir. 

 

Proje teklifi ve Planlama Aşaması

Bir kablosuz ağ yerleşim projesi teklif edildiği zaman, ağ tasarımını yapan kişiye sorulan ilk soru şudur: ‘’Kaç adet Access Point’e ihtiyacımız olacak?’’ ZyXEL Wireless Optimizer’ı kullanarak, ihtiyacımız olan miktarı belirlemek için haritanın üzerinde Access Point’leri yerleştirerek bu soru kolayca cevaplanabilir. Araç aynı zamanda yüksek yoğunluklu bölgeler veya ofis, hotel gibi farklı ortamlarda planlayıcının sadece istenen şartları işaretlemesi ve seçilen AP’lerin kapsama alanının ZyXEL Wireless Optimizer tarafından hesaplanması gibi birkaç gelişmiş ‘’kullanıcı-senaryosu’’ seçenekleri sunmaktadır. Ağ tasarımını yapan kişi, saha yerleşimi için kaç adet ve ne tür Access Point’ler gerektiğini planlamak ve simüle etmek için ofisinde rahatça hareket edebilir.

Saha Kurulumu Sürecindeki Ayarlamalar

Birçok ağ yöneticisinin de bildiği gibi, geleneksel ağ LAN saha yerleşimleri bir hayli zaman alıcıdır ve yoğun iş gücü gerektirir. Genellikle tek bir kontrolle de tamamlanamaz. ZyXEL Wireless Optimizer  bunun üzerine eğilmek için, aktif saha yerleştirmelerinden önce kablosuz ağ planlamaları yaparak maliyet ve zaman kaybını azaltmak için tasarlanmıştır. Öncelikle NXC2500 WLAN kontrol birimi ve NWA Access Point’leri planlanmış bir şekilde yerleştirilir ve aktif hale getirilir. Ağ yöneticisi kontrol birimi ve Access point’lerden toplanan detaylı RF sinyalleri kullanarak aktif sinyal kapsama alanını yeniden incelemek için ZyXEL Wireless Optimizer kullanabilir. Bu kullanışlı araçla, yönetici ölü noktaları elimine etmek için Access point ekleyebilir veya yer değiştirebilir; veya NXC kontrol birimindeki sinyal enterferanslarını engellemek için çıkış gücü seviyelerini ayarlayabilir. Kablosuz ağ başlangıçtan itibaren doğru bir şekilde planlanır. 

 

Satış Sonrası Destek

Bugün, çoğu ağ yöneticisi sahaya yerleştirilmiş ağları izlemek ve yönetmek için, kontrol birimi kullanıcı arayüzü veya SNMP tabanlı ağ yönetim sistemlerinden  birini kullanırlar.Sık kullanılan liste görünümü, cihazı ağda hızlı tanımakta ve yerleştirmek isteyen, kafasında soru işaretleri olan yöneticiler için zordur. ZyXEL Wireless Optimizer ağ yöneticilerine cihazların çevresel haritalarının yanı sıra, anahtar performans detaylarını görselleştirme, kullanımda olan kanallar,  tekrar gönderme oranı ve zaman dilimi hata oranını da içeren avantajlar sunar. Kritik bilgiler için ağ durumunun kullanıcı-dostu sunumuyla zamandan tasarruf etmenin yanında, daha iyi hizmet kalitesiyle ağ yöneticilerinin problemlere hızlıca yanıt vermesine yardımcı olur.