hasan.coskun@sistemtelekom.com.tr

0 222 202 00 66 / 0222 202 00 66

ÜRÜN DETAYI
WLAN Yönetim Cihazı
Kategori
Kablosuz Yerel Alan Ağı Erişim Noktaları ve Kontrolörleri
Marka
ZyXEL
Ürün Kodu
NXC5500
Ürün Detay

Gelişmiş Özellikleri İle Akıllı WLAN Yönetim Cihazı

Mobil cihazların büyük bir hızla artan internet bağlantı ihtiyacı kablosuz cihaz yerleşimleri için yüksek ölçeklenebilir WLAN’ı ve merkezi yönetimi gereklilik haline getirmiştir. ZyXEL’in yeni nesil Wlan Yönetim Cihazı NXC5500, mükemmel AP uyumluluğuyla esnek bir biçimde ağınızı genişleten ve farklı yerleşim ihtiyaçlarını karşılayan özelliklere sahiptir. NXC5500 ekstra olarak harcanan zamanları en aza indirgemek için WLAN yönetimini bir merkez üzerinden sağlamaktadır. NXC5500 oteller, eğitim kurumları, mağaza zincirleri gibi küçük-orta ölçekli işletmelerin özel taleplerini karşılamak amacıyla ağ çözümleri sunarak ölçeklendirebilmesi ve kullanılması kolay bir WLAN Yönetim Cihazıdır.

Üstün ölçeklenebilirlik, anlık yapılandırabilme

ZyXEL NXC5500 Wlan Yönetim Cihazınin üstün ölçeklenebilirlik özelliği 512 adet AP’ye kadar merkezi bir şekilde yönetebilmenize izin verir. Ayrıca her bir AP için kapsamlı bir yapılandırma yapmaksızın birkaç dakika içerisinde yapılandırma yaparak sistem yöneticilerinin işini kolaylaştırır.

Eşşiz performans ve kapasite

Yeni nesil Wlan Yönetim Cihazı NXC5500, yüksek bantgenişliği ve esnek yerleşimler sağlayan 6 Gigabit Ethernet portuna sahiptir. Üstün performansıyla 16.000 eşzamanlı cihaza kadar sorunsuz bir şekilde destekler. Yüksek performansıyla ve ölçeklenebilirliğiyle NXC5500, birçok cihazla donatılan modern ağlar için güçlü bir ağ yapısını garanti eder.

Kesintisiz Wi-Fi hizmeti

WLAN ortamı, kablosuz bağlantıya olan büyük rağbet ile daha önceden tahmin edilemeyecek değişikliklerle artmaktadır. Bu önceden tahmin edilemeyecek değişiklikleri en aza indirgemek amacıyla NXC5500, komşu AP’lerin durumlarını tarayan ve sürekli ağ hizmeti sağlayabilmek için AP gücünü otomatik olarak ayarlayan Auto Healing özelliğine sahiptir. Eğer AP’ler aktif değilse, mevcut alanı kapsamak için yakın olan bir diğer AP çıkış gücünü arttıracaktır. Aktif olmayan AP etkin hale geldiği zaman, yakındaki AP’ler çıkış gücünü otomatik olarak azaltacaktır.

Uyarlanabilir ve esnek Wi-Fi yerleşimleri

NXC5500’ün ZyMESH özellikleri kablo yerleşiminin zor olduğu yerlerde Wi-Fi kapsama alanını genişletmenize yardımcı olur. Ek olarak, kesintisiz Wi-Fi hizmetleri için büyük oranda esneklik sağlamak amacıyla her bir AP’nin birçok yönlendirme seçeneği mevcuttur. Bu teknolojiden once ağ yöneticileri Wi-Fi hizmetini genişletmek için WDS bağlantısı kurarken, her bir AP için bir kanal ve MAC adresleri atamak zorundaydı. Fakat şimdi NXC5500 WLAN Kontrol Birimleriyle ZyMESH teknolojisini kullanarak kolayca ve merkezi bir şekilde yönetebilirler ve otomatik olarak yapılandırma yapabilirler.

WLAN optimizasyonu ve gelişmiş RF yönetimi

Bütün kablosuz ağlar zorlu bir durumla karşı karşıya: Wi-Fi istemcilerine ihtiyaçları olan hizmet seviyesini verebilmek. Bu durumu çözüme ulaştırmanın zorlukları ağınızda var olan çok sayıda Wi-Fi kullanıcı ve bu kullanıcıların bağlantılarını ve roaming kararlarını kendileri yapma eğiliminde olmalarıdır. İstemci Yönetimi NXC5500’e istemcileri için bant segmentasyonu ve sinyal eşiği üzerinden yüksek performanslı bir ağ sağlamak için olanak verir. Daha fazla mobil cihazın kullanılmasıyla birlikte Wi-Fi ihtiyacı daha kritik bir hale gelmiştir.

Kapsamlı erişim yönetimi

NXC5500, farklı kullanıcılar için çok yönlü kablosuz kullanıcı kimlik doğrulama imkanı sunar. Örneğin, okullarda klavyesiz mobil cihazlarla giriş yaparken zaman kaybını en aza indirgeme amacıyla uygun erişimi sağlayabilmek için MAC kimlik doğrulama kullanılabilir. Otellerde resepsiyon görevlileri, kullanıcıların güvenli ağa doğru bir kaynakla ve özel olarak tasarlanmış HTML portal sayfasına giriş yapabilmeleri amacıyla dinamik hesaplar oluşturabilir.

Çoklu-nokta yerleşimlerine kolaylık sağlayan NAT traversal

Çoğu Wi-Fi yerleşimleri yenidir veya mevcut ağlardaki program eklentilerine aittir. ZyXEL NXC Kontrol Birimi bu konuyu minimize etmek için IEFT CAPWAP protokolünü kullanmaktadır. Ek olarak, AP’ler ile kontrol birimleri arasındaki bağlantılar genellikle farklı alt ağlarda veya internete karşı oluşturulmaktadır. Gelişmiş teknolojisiyle ZyXEL’in NXC Kontrol Birimi, WLAN ağlarının yüksek dayanıklılığını garanti altına almak için bağlantılarına NAT traversing gateway imkanı sunar.

Mobil cihazlardan gelebilecek tehditlerin güvenli kablosuz eşik tarafından bloklanması

ZyXEL NXC5500 Kablosuz LAN Kontrol Birimi ve Yönetilebilir AP’ler, BYOD ile beraber artan kablosuz güvenlik kaygıları için kurumsal ve iş iletişimleriniz size yardımcı olur. Standart WPA/WPA2-Enterprise kimlik doğrulaması ve EAP yapılarıyla mobil internet cihazlarınızdan gelebilecek tehditlere karşı şirket ağınızı ve kaynaklarınızı korur. Rogue AP izleme modu kasıtlı bir şekilde bloklama yapan AP’leri garanti altına almak için tarama ve kapsama özellikleri içermektedir. NXC5500’ün gömülü güvenlik duvarı, mobil internet cihazlarınız tarafından gelen uygunsuz paketleri bloklamak için very yayınlarının durum denetlemeli taramasını yürütür. Çoklu ağ güvenliği ile NXC5500 kablosuz ağlarınız için en güçlü korumayı sağlar.

Geliştirilmiş Wi-Fi alan tarama ve konum izleme

Büyük ölçekli veya kampüs Wi-Fi yerleşimlerinde, optimize edilmiş bir hizmet sağlamak adına AP’leri kurabilmek için en iyi yere konumlandırabilmek gerekmektedir. NXC5500’ün Ekahau ile çözüm ortaklığı en iyi alan seçimi ve yerleşimi kolaylaştırmak için tasarlanmış alan tarama ve Real-Time Location Tracking (RTLS) imkanı sağlamaktadır.

The ZyXELnext-generation WLAN controller includes NXC2500 for smaller-scale of AP deployments.