hasan.coskun@sistemtelekom.com.tr

0 222 202 00 66 / 0222 202 00 66

ÜRÜN DETAYI
ZyXEL AP Configurator
Kategori
Kablosuz Yerel Alan Ağı Erişim Noktaları ve Kontrolörleri
Marka
ZyXEL
Ürün Kodu
ZAC
Ürün Detay

Çoklu AP’leri kolayca kurun ve yapılandırın 

Artan Wi-Fi kapsama alanı talebiyle, iş ortağı/bayi için WLAN yerleşimlerinin en büyük sorunu çoklu AP’lerin ilk tedariği ve gelecekte oluşacak bakım sürecidir. Kurulum veya profil değişikliği yapmak için her seferinde her bir AP’ye ayrı ayrı giriş yapmak durumundayız. Bu bütün süreç zaman kaybettirmenin yanı sıra pahalı bir süreçtir.  

Merkezi kontrol tabanlı, ZyXEL kolay AP yapılandırma amacıyla gelişmiş AP yönetimi veya akıllı araçları kapsayan WLAN kontrol birimi ile kapsamlı bir portföy sunmaktadır. ZyXEL AP Configurator (ZAC), standalone AP’leri zamanı, maliyeti ve çabayı minimize etmek amacıyla çoklu AP yapılandırma süreçlerini üç kolay adımda tamamlamak için iş ortağı/bayi’ye olanak sağlar.  

Kolay Kullanım

ZAC utility, eğitim ihtiyacını elemine etmek için sezgisel bir arayüzle tasarlanmıştır. İş ortağı/bayi ZAC utility üzerinden, kendi ağlarındaki AP’leri tarayabilirler, AP profillerini değiştirebilirler ve daha sonra seçili olan AP’lere uygulayabilirler. Üç-adım prosedürünü uygulayarak, çoklu AP’leri birkaç dakika içerisinde yapılandırabiliriz.

ZAC

Zamandan Tasarruf

İş ortağı/bayi zaman kaybı, uzun süren kurulumlar ve çoklu AP’lerin bakımı gibi durumlarla sık sık karşılaşırlar. ZAC utility, merkezi bir bilgisayardan AP’leri kontrol etmek için kullanımı kolay fonksiyonlar sunar ve ağınıza yeni Wi-Fi yerleşimi yapmak istediğiniz zaman veya mevcut Wi-Fi ağınızı genişletmek istediğiniz zaman işletme maliyetini önemli derecede düşürür. 

AP Yapılandırması

Ağınızdaki AP’ler keşfedildiği ve seçildiği zaman, iş ortağı/bayi kolay bir şekilde mevcut yapıyı değiştirebilir veya AP profilleri için yeni yapılar oluşturabilir. ZAC utility ile iş ortağı/bayi kontrol edebilir ve SSID, güvenlik, RADIUS, MAC filtreleme ve L2 isolation profilleri de dahil olmak üzere AP profillerini ayarlayabilir ve daha sonra bu ayarları kaydedebilir. AP’leri sıfırlarken zamandan tasarruf etmek için Wi-Fi ağ kurulumu süresince yedeği alınmış kurulum dosyaları yeni AP’lere eklenebilir.  

ZAC utility ile her bir AP için giriş ayarlarının yapılandırmasını tekrarlamanıza gerek kalmaz. İş ortağı/bayi, bir cihaz veya bir grup cihaz için yapılandırma yapabilir veya profilleri değiştirebilir. Daha sonra tek bir tıklama ile seçili AP’ler için yapılandırmayı uygulayabilir. 

Grup yazılım güncelleme ve profil yedekleme

AP’lerin bakımı için, iş ortağı/bayi bireysel olarak AP durumunu kontrol etmeleri gerekir ve yazılım güncelleme ve profil yedekleme için çok fazla zaman harcarlar. ZAC utility, güncelleme durumunu kontrol ederken bir grup AP için de yazılım güncelleyebilir ve iş ortağı/bayi kurulum sürelerini en aza indirgemek için AP profillerini grup şeklinde yedekleyebilir.

ZAC firmware