hasan.coskun@sistemtelekom.com.tr

0 222 202 00 66 / 0222 202 00 66

ÜRÜN DETAYI
NWA1120 Serisi
Kategori
Kablosuz Yerel Alan Ağı Erişim Noktaları ve Kontrolörleri
Marka
ZyXEL
Ürün Kodu
802.11n Tavan Monteli PoE Erişim Noktası
Ürün Detay

Çok Fonksiyonlu Tavana Monteli Erişim Noktasından Üstün Kapsam

ZyXEL NWA1120 Serisi, port başına 300Mbps’yi veya kombine dual bant hızları için 600Mbps’yi bulan veri hızlarıyla, standart temelli, SNMP yönetimli bir 802.11n PoE Erişim Noktasıdır (AP).  Tavana monteli AP’nin tümleşik antenleri, kablosuz performansından ödün vermeden geniş iç mekan kablosuz dağıtımları yapılabilmesine olanak sağlar.

ZyXEL NWA1120 Serisinin sinyal kapsamı, daha iyi ve daha geniş bir kapsam sağlamak için TX Huzmelemesi ve En Büyük Olasılık Demodülasyonu (MLD) gibi 11n teknolojilerle optimize edilmiştir.  Kapsamlı tasarımı ve Ipv6 desteği ile NWA1120 Serisi, iş, turizm ve eğitim ortamları için ideal ve optimize bir çözümdür.

Çok fonksiyonlu tavana monteli tasarım geniş iç mekan kablosuz dağıtımları için avantajlıdır

Geleneksel ticari AP’lerden farklı olarak, daha iyi kapsam veya performans sağlamaya çalışan ZyXEL NWA1120 Serisi PoE AP’den oluşur ve tüm problemleri çözen “çok fonksiyonlu” bir tasarıma sahiptir.   İçinde kablosuz performanstan ödün vermeyen tümleşik antenler barındırırken tavana monteli tasarımı fabrikada optimize edilmiş kapsamı ile özelikle turizm ve eğitim alanlarında müdahalesiz dağıtım ihtiyaçlarını karşılar.
Plenum sınıfına uygun tasarlanmış olan ZyXEL NWA1120 Serisi, tehlikeli buhar emisyonu yaymayan ve toksik olmayan bir malzemeden yapılmadır. Bu güvenli tasarım, kamusal iç mekan kablosuz dağıtımları için daha uygundur.

11n kablosuz teknolojiler, kapsamı %50’yi bulan oranda iyileştirir

11n bugün en temel kablosuz standart olsa da, düzenlemelerin sınırladığı çıkış gücü nedeniyle halen ölü noktalar ve yetersiz kapsam gibi çözülemeyen bazı problemler barındırmaktadır.  ZyXEL NWA1120 Serisi 802.11n PoE AP, bu sorunları çözmek için, TX Huzmelemesi, LDPC ve MLD gibi kapsam iyileştirici özelliklerine sahiptir.  NWA1120 Serisi, MLD ile Sinyal-Gürülü Oranını (SHR) 3dB kadar iyileştirir ki bu da kablosuz modemi, daha fazla mobil kullanıcıyı memnun edecek şekilde, daha stabil ve daha iyi hale getirir.Bu arada TC Huzmelemesi de kapsamı sürekli, dinamik sinyal fazı değişiklikleriyle genişleterek ölü noktaları elimine eder. Daha iyi ve daha geniş alım, akıllı telefonlar ve tabletler gibi düşük güçlü aygıtlar için yararlı olacaktır. Bu iyileştirme sayesinde kullanıcılar, ZyXEL NWA1120 Serisi ile her zaman her yerde en iyi mobil kablosuz hizmetini alabileceklerdir.

Aynı 2.4 GHz ve 5 GHz sinyal kapsama alanı ile kolay RF planlama (NWA1123-NI)

Etrafımızda birçok 802.11g Wi-Fi cihazı bulunuyor ve bunlar 2.4 GHz frekansını son derece kalabalık hale getiriyor.  Daha da kötüsü, yalnızca üç bindirmeli olmayan kanal kullanılabiliyor ve bunlar da birbirleriyle çatışarak ağ trafik sıkışıklığına neden oluyor.

ZyXEL NWA1123-NI 802.11 a/b/g/n Dual Telsiz PoE AP, herhangi bir frekanstaki eş zamanlı Wi-Fi hizmetlerini karşılayabilmek için 2.4 GHz ve 5 GHz dual bant telsizden oluşur.  Gittikçe daha faza mobil veya dizüstü cihaz 2.4 GHz ve 5 GHz bantlarının her ikisini de desteklediğinden kullanıcılar, varsayılan arama için ilk öncelik olarak 5GHz’yi seçebiliyor ve ağır ağ yükünü 2.4 GHz bant ile dengeleyebiliyorlar.

5 GHz bandın daha yüksek frekansı, aynı iletim çıkış gücü ile 2.4 GHz banda kıyasla daha kısa bir sinyal aralığı sağlıyor. NWA1123-NI, 2.4 GHz kablosuz ağına eşit sinyal kapsama alanı sağlayarak 5 GHz sinyal aralığını destekleyebilen yüksek 5 GHz iletim çıkış gücünden oluşuyor. Bu nedenle, dağıtımın komplikeliği önemli ölçüde azalabiliyor.

Kapsamlı kullanıcı yönetimi için 8/16 SSID

Farklı kamusal ortamlarda, yöneticiler, farklı tür kullanıcılardan kaynaklanan trafikleri ayırmak için VLAN anahtarları kullanabilecekleri gibi farklı kullanıcı gruplarının da bağımsız Wi-Fi güvenlik ayarlarına ihtiyacı olabilir. Kullanıcıları halka açık internet erişimi ve kısıtlanmış internet içerikleri gibi farklı uygulama hizmetlerine göre sınıflandırmak üzere, VLAN güvenlik düzeyi ayarlarını eşleştirmek için ZyXEL NWA1121-NI, 8 adede kadar ve NWA1123-NI ise 16 adede SSID sağlar.  Bu fonksiyon, işletmelere kablosuz kenarda tutarlı bir kullanıcı yönetimi sağlayabilme olanağı tanır.